Оголошення

З 16 до 24 березня освітян запрошують долучитися до всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції “Національний тиждень читання. Тиждень поезії”.

Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки України з посиланням на Український інститут книги (УІК).

Акція присвячена Всесвітньому дню поезії (21 березня). Тому впродовж тижня планують відзначати роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни. Тема тижня поезії – “Дім”, а гасло – “Ріки незмінно течуть додому”, що є рядком із вірша сучасної української поетки Ірини Шувалової.

Здобувачів освіти  та педагогічних працівників ліцею запрошуємо приєнатися до акції.

Відповідно до листа Міністерства культури та інформаційної політики України, Державної установи «Український інститут книги» (далі – Інститут) від 09.11.2023 № 07.001/315 повідомляємо, що згідно зі Стратегією розвитку читання на період до 2032 року «Читання як життєва стратегія» та операційним планом її реалізації на 2023-2025 роки, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 березня 2023 р. № 190-р, та відповідно до Плану роботи Інституту на 2023 рік проводить з 04 грудня 2023 року до 10 грудня 2023 року Всеукраїнську інформаційно-просвітницьку тематичну акцію «Національний тиждень читання» (далі – Акція), мета якої – консолідувати українське суспільство навколо читання як тренду.

Цьогоріч гасло Акції – «Бути своїм», що означає зв`язок між поколіннями, подолання віддалі (котра насправді умовна) між відомими літераторами й нами, читачами, а також розуміння досвіду тих голосів, котрі подібні виклики часу вже пройшли.

Любі діти, раджу  почитати під час канікул

https://znayshov.com/News/Details/knyhy_dlia_ditei_ta_pidlitkiv_shcho_pochytaty_u_lypni_pid_chas_kanikul 

ШАНОВНІ, УЧНІ, БАТЬКИ, ВЧИТЕЛІ 

Прийшла пора завершення навчального року, що проходить в складній епідеміологічній ситуації. Ми вже освоїли щоденні правила карантину, навчились працювати в дистанційному режимі, а тепер слід правильно здійснити процедуру здачі підручників. Тому заздалегідь вдячні за розуміння і доводимо до відома:

ГОЛОВНI ПРАВИЛА ЗДАЧІ/ПРИЙОМУ ПІДРУЧНИКІВ

1. Здавати підручники строго до графіку, доведеного до відома вашими класними керівниками.

2. Підготувати підручники до здачі (зняти обкладинки, переглянути на вміст сторонніх вкладок, при потребі підклеїти сторінки, витерти позначки).

3. Приносити підручники ТІЛЬКИ з ДОЗВОЛУ батьків або батьки можуть здати самі.

4. Якщо з поважних причин (стану здоров’я, транспортного сполучення тощо) Ви не зможете здати підручники зараз, то зробите це в серпні.

Зараз головне – збереження здоров’я наших родин!!!

Про списання

На відміну від рашистів, в Україні книги російською не спалюють. Проте зняти з полиць бібліотек літературу, яка популяризує війну та бандитів, все ж таки доведеться. Міністерство культури висловило чітку позицію з цього приводу, а що саме радять, читайте далі.

У повідомленні, розміщеному на сайті Мінкультури 23 травня 2022 року, йдеться:

«Бібліотечні ресурси — це частина інформаційних ресурсів держави. Вони потребують особливої уваги, а також розвитку і захисту, зокрема й від поширення ворожих інформаційних впливів.

В умовах збройної агресії російської федерації проти України, актуалізація бібліотечних фондів є вкрай необхідною та водночас має відбуватися виважено і поступово.

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з консультативно-дорадчим органом — Радою з питань розвитку бібліотечної справи, розробили рекомендації щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України. До складу Ради входять провідні фахівці бібліотечної справи з усієї країни. Це представники національних та державних бібліотек, обласних універсальних наукових бібліотек, фахових громадських організацій.

В умовах російсько-української війни зберігати в бібліотечних фондах види документів, зазначених у рекомендаціях, є неприпустимим з точки зору інформаційної безпеки нашої країни та впливу на суспільну свідомість громадян.

Рекомендації можуть використовувати органи місцевого самоврядування, публічні бібліотеки, підприємства, установи, організації різних форм власності, які мають у своїй структурі бібліотеки».

Що передбачають рекомендації

В умовах збройної агресії російської федерації проти України актуалізацію бібліотечних фондів мають проводити виважено, з урахуванням виду бібліотеки, і з застосуванням індивідуального підходу до кожного документа, який зберігається в її фонді.

У процесі актуалізації бібліотечних фондів у зв'язку зі збройною агресією російської федерації проти України у складі бібліотечних фондів рекомендували не залишати видання, зміст яких порушує вимоги частини третьої статті 2 Закону України «Про захист суспільної моралі», а саме: