Історія закладу

ІСТОРІЯ ШКОЛИ

Школо моя, рідна школо,

казка тепла й доброти.

Стежка від тебе хрещата

В’ється в далекі світи…

Кожна людина має родовідне дерево, родовідну пам’ять. Своєю історичною пам’яттю, родом сильна і наша школа. Адже не одне покоління випускників виплекала вона під своїми крильми впродовж років.

Історія нашої школи — це частка історії становлення в нашій країні народної освіти. В 1935 році, після відповідної перебудови двохповерхового приміщення провіантських складів (вороньківчани його називали «хамазей»), було відкрито Вороньківську школу. Першим директором її став Сімперович Григорій Пилипович. Від цієї дати і пройдено нашою школою славний шлях. Справу першого директора продовжили в складні довоєнні роки Г.В. Сомко, Г.О. Приліпко. А як багато зробили місцеві трудівники, щоб врятувати побільше шкільного майна від знищення фашистськими зайдами у ненависні роки окупації, а потім, у 1943 ро¬ці, після вигнання загарбників, — для швидшого відновлення навчання. Цю нелегку відповідальну роботу очолила Марфа Мусіївна Майборода. Справжню наполегливість і винахідливість в ті роки проявила заслужена вчителька Української РСР Захарова Ксенія Митрофанівна, яка в 1945 році була нагороджена медаллю, а в 1948 році — орденом «Знак почета».

Справу попередніх директорів продовжили М.І. Гребеник, В.С. Буць та їх молоді колеги В.М. Маровді, В.І.Стасовський, С.М. Стасовська.

За відмінну працю делегатом з’їзду вчителів Української РСР від учителів Полтавщини, що проходив 14 – 16 жовтня 1959 року був учитель нашої школи Середа Дмитро Панасович.

В 1969 році Вороньківській школі надано ім’я її випускника, Героя Радянського Союзу, лауреата Ленінської премії Олексія Дмитровича Перелета.

В грудні 1973 року в чарівному селі Вороньки, далеко від гомінких міст і шумливих залізниць та шосейних доріг, де повільно несе свої тихоплинні води річечка Многа, а вузенькі сільські вулиці більше схожі на стежки у безмежному морі зелених дерев, квітів, що оточують затишні сільські будиночки, саме тут Вороньківська школа гостинно зустріла своїх учнів уже в новому приміщенні.


В 1985 році на території Вороньківської середньої школи встановлено бюст Героя Радянського Союзу О.Д. Перелета.

У фойє школи обладнано куточок, присвячений пам’яті Героя Радянського Союзу О.Д. Перелета.

Суботнього сонячного ранку 15 червня 1985 року подвір'я і світлі класи Вороньківської середньої школи імені Героя Радянського Союзу О. Д. Перелета заповнювали під чарівну мелодію представники багатьох поколінь. Святкові, вони сходилися і з'їжджалися не лише з Вороньків і сусідніх сіл, а прибували практично з усіх куточків. З Москви і Ленінграда, Києва і Волгограда, з Білорусії і Казахстану, з суворої Півночі і квітучої Молдавії, з берегів Охотського моря і прикордонних рубежів поспішали до школи її вихованці, надсилали ВІтальні телеграми з нагоди 50-річного ювілею. Саме стільки літ в той рік виповнилося Вороньківській десятирічці.

В 2000 - 2001 навчальному році Вороньківську середню школу імені Героя Радянського Союзу було реорганізовано у Вороньківський навчально – виховний комплекс «Школа – дитсадок».

Вороньківський навчально – виховний комплекс імені Героя Радянського Союзу О.Д. Перелета знаходиться на території Вороньківської сільської Ради. В структуру закладу входять дошкільний підрозділ, початкова, середня та старша школа. В школі навчаються діти з навколишніх сіл Вороньки, Пізники, Діброва, Красне, Хейлівщина, Олександрівка, Чаплина, Архипівна Чорнухинського та Лохвицького районів.

74 роки біографії — це ціле життя вчителів і учнів, батьків, наповнене спільною працею, творчістю, пошуками, роздумами, спробами і помилками, великими та маленькими проблемами.

За 74 роки існування школи плідна праця вчителів дала путівку в життя Герою Радянського Союзу, лауреату Ленінської премії О.Д. Перелету, чиє ім’я в 1969 році присвоєно нашій школі; Герою Радянського Союзу, підполковнику запасу, льотчику штурмового авіаполку О.М.Батієвському, Герою Соціалістичної праці Марченку С.Я, академікам : Д.М. Чепуру , М.І. Довгошею , Д.Т Таращенку , заслуженому зоотехніку УРСР М.М. Кисілю, кандидатам наук різних сфер народного господарства М.І. Лябаху, І.В. Дарагану, В.О. Мотузному, О.А. Чалому і багатьом іншим.

Випускник школи М. В. Карнаух — депутат Верховної Ради України другого та четвертого скликання.

Спираючись на досвід попередніх поколінь, нинішні вчителі, значна частина яких є випускниками Вороньківської школи, та учні продовжують розвивати та зміцнювати традиції НВК. Сьогодні Вороньківський навчально – виховний комплекс — школа гармонії, радості і краси навчання.

З 1985 року по нинішній час педагогічний колектив школи очолює випускниця цієї ж школи, Відмінник народної освіти Стасовська Світлана Миколаївна.

Унікальний колектив однодумців, сподвижників, талановитих професіоналів, особистостей, які здатні своїми знаннями та культурою полонити учнів, спонукати їх до творчості й запалити в душі кожної дитини вогник знань.

У Вороньківському НВК навчально – виховний процес здійснюють 23 учителі та 2 вихователі дитячого підрозділу. 88% учителів мають вищу освіту, 4% — бакалавр, 8% — середню спеціальну. 44% педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію, 28% — першу, 4% — другу і 24% — спеціаліст.

10 вчителів мають стаж педагогічної роботи понад 25 років, 11 — від 11 до 25 років, 2 — від 5 до 10 років і 2 — до 5 років.

У Вороньківському НВК діють 4 методоб’єднання : м/о вчителів початкових класів, м/о вчителів суспільно – гуманітарних дисциплін, м/о вчителів природничо – математичного циклу та м/о класних керівників.

У центрі уваги педагогів школи пошук нових форм і методів викладання предметів, організація спортивно – масової роботи, гурткової, наукової, пошуково – краєзнавчої.

Сьогодні наша школа є центром по роботі з батьками та родинному вихованню.

У школі проводяться цікаві ранки, вечори, працюють різні гуртки, секції. Діти разом з батьками та педагогами вивчають історію рідного краю.

На даний момент у Вороньківському НВК навчається 127 учнів та 23 вихованці дитячого підрозділу.

Основними елементами забезпечення навчально – виховного процесу є:

  • Медичне забезпечення ( санітарно – гігієнічний режим, здоров’я і фізичний розвиток дітей, режим і якість харчування);

  • Матеріально – технічне забезпечення;

  • Навчально – методичне забезпечення;

  • Інформаційне забезпечення;

  • Психологічне забезпечення;

  • Охорона праці і безпека життєдіяльності.


  • Результатом творчої праці вчителів і учнів стали: перше місце в районних конкурсах « Учитель року 2006» — Т.В. Яненко, учитель початкових класів; «Учитель року 2007» — І.М. Підлісна, учитель української мови та літератури; друге місце в районному конкурсі «Класний керівник року 2005»— Н.М.Капуста ; « Класний керівник року – 2006» І.М. Підлісна. Яненко Тетяна Василівна — лауреат Всеукраїнського конкурсу «Панорама творчих уроків — 2006»;
    Ільїн Ю.Г., переможець фінального етапу Всеукраїнського конкурсу – виставки юних зоологів і тваринників «Барвистий світ тварин і птахів України» 2006р., 2007р.; 12 учнів стали переможцями і призерами районних олімпіад в 2005 – 2006 н.р; 11 учнів — в 2006 – 2007 н.р..
    Протягом останніх 5 років 25 учнів нагороджені Золотими та Срібними медалями; 3 учні — призери обласних конкурсів МАНу.
    До послуг школярів спортивна та хореографічна зали, актовий зал, майстерні по дереву та по металу, кабінети хімії та фізики, комп’ютерний клас, шкільна бібліотека, спортивний та ігровий майданчики та шкільна їдальня.
    Тільки завдяки колективу працівників школи, людей відданих своїй справі, творчому пошуку за цей час колектив школи пройшов шлях від інтуїтивного бажання створити новий сучасний навчальний заклад до авторської унікальної моделі НВК, яка має свій імідж, особливий і неповторний


Родзинкою нашого закладу є зелені куточки, міні – клумби, наповнені різними видами кімнатних рослин.